Ambalaj Poşeti – EN İYİ – Ambalaj Malzemesi Çeşitleri

Laminasyonlu Plastik Ambalaj

Ambalaj Poşeti – Ambalaj Fabrikası – Plastik Ambalaj Üretimi – Ambalaj Sektörü

Ambalaj poşeti için fiyatları istenilen ambalaj şekli, ambalaj modeli, kalınlık (mikron), yapılacak olan ambalajın en ölçüsü, baskılı veya baskısız ambalaj gibi faktörlere göre değişmektedir.

Üretimi yapılacak ambalaj poşeti malzemesi kullanılacağı sektör veya ürüne göre değişiklik göstermektedir.

Mevcut olan ambalajınız varsa bize numune olarak göndermeniz yeterli olacaktır, mevcut ambalajınız üzerinde değişiklikler yaptırmak isterseniz veya geliştirmek isterseniz sizler için alternatif ambalaj modelleri üretebiliriz.

Ambalaj Poşeti - Ambalaj Fabrikası - Plastik Ambalaj
Ambalaj Poşeti – Ambalaj Fabrikası – Plastik Ambalaj

>> Yeni Bir Ambalaj Poşeti Yaptırmak İstiyorum?

Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişime geçerek kullancağınız ürün veya hizmetine göre sizin için en doğru ve uygun ambalaj çözümü üreteceklerdir.

Ambalaj poşeti çeşitleri olarak gennellikle dünya standartlarına uygun olarak  kullanılan poşet çeşitleri mevcuttur ve çok çeşitlilik gösterir.

•    Baskılı Poşet
•    Alışveriş Poşetleri
•    Bez Poşet
•    Plastik Poşet
•    Kağıt poşet
•    Baskısız Poşet
•    Çöp Poşeti
•    Eczane Poşeti
•    Elbise Poşeti
•    Hediyelik Poşet
•    Hışır poşet
•    Jelatin Poşet
•    Kargo Poşeti
•    Karton Poşet
•    Kraft poşet
•    Naylon Poşet
•    Şeffaf poşet
•    Takviyeli Poşet
•    Yapışkanlı Poşet
•    Yumuşak saplı poşet
•    Kilitli Poşet

Hepsi ambalaj sektöründe kullanılan ana ambalaj çeşitleridir, sizler için yukarıda vermiş olduğumuz ambalaj poşeti çeşitlerine tıklayarak, sizin için uygun modeli  sipariş verebilirsiniz.

Ambalaj poşetleri; genellikle kullanan sektörler , mağazalar, petshop, elektronik mağazaları küçük veya büyük ölçekli alışveriş yapılan her yerde kullanmaktadır.

Ambalaj Poşeti - Ambalaj Fabrikası - Plastik Ambalaj Üretimi
Ambalaj Poşeti – Ambalaj Fabrikası – Plastik Ambalaj Üretimi

>> Minimum Kaç Kilo Baskılı Poşet Siparişi Verebilirim?

Genellikle ambalaj poşeti sektöründe, 300 kg ila 500 kg altında ambalaj poşeti siparişi yaptıracak yer bulmak zor iştir.

Zaten bulsanızda çoğu ambalaj firmaları, sizin istediğiniz tasarımlı poşetinize baskı yapmak istemezler..

Bunun nedenide, özellikle plastik ambalaj çeşitlerinde baskılı olan, hediyelik poşet veya üzerinde baskı yapılan baskılı poşetlerin üretimi esnasında kullanılan boya ve işçilik masrafıdır.

Kullanılan makinalar (Flekso Baskı Makineleri), baskıya başladığı takdirde zaten 50 kg Poşet Baskı hemen basılmış olur, buda makinayı durdurup yeniden başka bir baskılı poşet imalatına geçmek gereklidir.

Zaman kaybı ve işçilik, 50 kg baskılı poşet siparişi’ nin imalatında günde 3 ila 5 işin basılmasına imkan veriyor.

Günde 400 ila 500 kg baskı kapasitesi olan bir flekso baskı makinesinin performansını yarı yarıya kullanabilmesi demek. Bu her baskı makinası veya bu tarz işletmeler ve sektörler için geçerlidir.

Ancak siz tüm baskılı ambalaj poşeti siparişlerinizi KARBAY AMBALAJA verebileceksiniz.

İsterseniz ambalaj poşetiniz için ambalaj tasarımı yaptıra bileceksiniz, ister 50kg ambalaj poşeti siparişiniz olsun isterse 100 kg olsun sizin için tek renk logo baskı veya tek renk desen baskılı ambalaj poşetimi üretimizi vardır.

Bu tabiki bu tonajlar için geçerli ancak sizin bir fotoğraf baskılı poşet siparişiniz olursa onun için yine müşteri temsilcilerimiz sizler için uygun bir ambalaj poşet fiyat çalışması yapacaklardır.

>> Ambalaj Poşeti İmalat Süreci Nedir?

Ambalaj poşet imalat süreci şu şekilde işlemektedir,  siparişlerinizden önce flexo baskıtekniğine uygun ambalaj tasarımı yapılır, sizin tarafınızdan onayından sonra klişe hazırlıkları yapılır.

>> Flekso Baskı Klişesi Nedir?

Ambalaj klişesi Nedir?, Ambalaj Klişesi ne işe yarar? diye aklınızda sorular varsa klişe kauçuk özellikli bir malzemedir.

Ambalaj Poşeti - Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti – Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti - Felkso Baskı Klişesi
Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti - Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti – Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti - Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti – Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti - Felkso Baskı Klişesi
Ambalaj Poşeti – Felkso Baskı Klişesi

Renk olarak hep aynı renk olur, zaten klişenin görevi renk transfer etmektir., Flekso baskı tekniği’ne en güzel örnek patates baskı yönetmi verilebilir.

Flekso baskı makinesinde istemiş olduğunuz Ambalaj poşeti ölçüsüne göre ve ambalaj tasarımı renklerine göre her renk için bir klişe üretilir,

Flekso klişesini yapılacak olan ambalaj poşetinin ölçüleri ve kaç renk baskı olacaksa fiyatıda bu özellikler belirleyici olur.

>> Her Poşet Baskı İçin Klişe Parası Ödeyecekmiyim?

Poşet baskısı için yapılan bu klişeler 1 defaya mahsus yaptırılır ve bir sonraki siparişlerinizde aynı klişeler kullanılır,  klişe  için başka ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Ambalaj Poşeti - Ambalaj Çeşitleri - Ambalaj Tasarımı
Ambalaj Poşeti – Ambalaj Çeşitleri – Ambalaj Tasarımı

>> Ambalaj Tasarımı Nasıl Yaptırabilirim?

Sizinde bildiğiniz gibi reklam sektörü inanılmaz bir gelişim içerisindeidr, hergün ezber bozan ambalaj tasarımları ve reklam kampanyaları düzenlenmektedir.

Ambalaj tasarımları konusunda bir çok firma bu işi en sona bırakıp çok ciddiye almıyorlar malesef, halbuki ambalaj tasarımı ürününüz veya ambalaj poşetiniz için çok önem taşıyan bir faktördür.

Ambalaj Tasarımı ile ilgili sizler için bu konuyu daha ayrıntılı bir şekilde ele aldık isterseniz Ambalaj Tasarımı ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ambalaj Poşeti - Ambalaj Çeşitleri - Ambalaj Tasarımı
Ambalaj Poşeti – Ambalaj Çeşitleri – Ambalaj Tasarımı

>> Ambalaj Poşeti, Hangi Malzemelerden Üretilir?

Ambalaj Sektörü çok geniş bir sektördür ve ambalaj çeşitleri olarak çok farklı malzemelerde üretilmektedir. Kullanım amacına uygun Ambalaj Malzemeleri değişiklik göstermektedir, dünya standartlarında ve özellikle mağazacılık sektörlerinde kullanılan Plastik ambalaj poşetleri ve Kağıt poşetler olarak ayrılmaktadır.

Plastik Ambalaj poşetleri genellikle PE (Polietilen) plastik hammaddelerinden üretilir, bunlarda kendi içierisinde

Alçak yoğunluklu PE ve Yüksek yoğunluklu PE olarak kullanılmaktadır.

Yüksek yoğunluklu Polietilen – HDPE: Adındanda anlaşılacağı gibi yüksek yoğunluk ambalaj poşetlerinde dayanım ve sert özelliklidir. Market Poşeti olarak bildiğimiz poşetler buna örenek verebiliriz.

Hışır poşet, Market poşeti, Pazar poşeti, Çöp torbası, Atlet poşet
çoğunlukla HDPE denilen yüksek yoğunluklu hammaddesinden üretilmektedir. Baskılı hışır poşet veya baskısız hışır poşet olarak üretimi yapılmaktadır.

PE- HDPE Rulo Film - Hışır poşet, Market poşeti, Pazar poşeti, Çöp torbası, Atlet poşet
PE- HDPE Rulo Film – Hışır poşet, Market poşeti, Pazar poşeti, Çöp torbası, Atlet poşet

Alçak Yoğunluklu Polietilen – LDPE:

Naylon Poşet imalatında en çok kullanılan plastik malzemesidir, mağazacılık sektöründe çok fazla tüketimiz vardır. HDPE malzemesine göre daha yumuşak ve esnek bir malzemedir

Kopmalara ve ağır yük taşıma kapasitesi yüksektir, poşet yapımında tercih edilmesindeki en büyük etkenler içerisinde bunlar önemli bir özelliktir. Daha fazla yük taşıma performansı olarak içerisine çeşitli plastik hammaddleri kullanılarak güç ve esneklik arttırılabilinir Örnek G3 vey Shling malzemeleri ambalaj dünyasında farklı poşet üretim imalatı bulunmaktadır.

>> Ambalaj Poşeti Siparişin Kaç Günde Teslim Edilir?

Baskılı poşet imalatı, vermiş olduğunuz poşet siparişi tasarım ve tonaja bağlı olarak değişikilik gösterecektir. Eğer klişeniz hazır ise bir baskı planlama ekibimiz poşet üretimine en kısa sürede poşet baskı uyulamasına geçecektir. Poşet siparişiniz baskı aşamasından sonra poşet kesim, katlama veya laminasyon işlemlerinin olup olmaması bu süreçleri belirlemektedir. Müşteri temsilcilerimiz size en yakın sürede poşet siparişiniz için uygun bir zaman belirleyecektir. Piyasada ortalama 2 ila 3 hafta arasında baskılı poşet siparişleri teslim edilmektedir. Baskısız poşet siparişleriniz 1-2 hafta içerisinde tonaja bağlı olarak teslim edilecektir.

Baskısız poşet siparişleriniz verilen poşet siparişi doğrultusunda değerlendirilip en geç 1 ila 2 hafta içerisinde bazen 2 veya 3 gün içerisinde teslimatı gerçekleştirilir.

 

>> En Ucuz Baskılı Poşet Fiyatları?

Aslında hem baskılı poşet, hemde baskısız poşet yapımında fiayatı etkileyen bir çok etken vardır.

Kullanılan boya kalitesi, kullanılan hammadde orjinalmi yoksa geri dönüşümden üretilmiş?

Ambalaj poşetiniz gıda ile teması olacakmı yoksa sadece paket taşımak amaçlımı kullanılacak, bu tür bilgiler plastik ambalaj üreticileri için ambalaj poşeti üretiminde fiyat olarak belirleyici etkenlerdir.

Ambalaj konusunda bir karar vermeniz durumunda Plastik Ambalaj veya Ambalaj Kağıdı konularımıza bakarak sizin için en doğru ambalaj poşeti kararınızı verebileceksiniz.